I LO – ŚLĄSKA SZKOŁA Z ŻYCIEM

I LO – ŚLĄSKA SZKOŁA Z ŻYCIEM
23 września 2019 No Comments Aktualności redaktor

Młodzież I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Jaworznie jest znana ze swojego zaangażowania w różnego rodzaju działalność charytatywną. W roku szkolnym 2018/2019 w I LO przeprowadzono akcję pod nazwą #KOMÓRKOMANIA. Uczestnicy angażowali się w budowanie świadomości młodzieży dotyczącej walki z nowotworami krwi. Wielu uczniów zadeklarowało swój udział w powiększenie bazy potencjalnych dawców krwiotwórczych komórek macierzystych.

Udział w akcji odbywał się pod opieką merytoryczną Pani Profesor Beaty Wołos. We wszystkich klasach przeprowadzono wykłady i zajęcia prezentujące działalność DKMS polegającą na edukacji społecznej w zakresie dobrowolnego dawstwa krwiotwórczych komórek macierzystych, rejestracji potencjalnych dawców szpiku oraz na badaniach i opiece nad potencjalnymi dawcami krwiotwórczych komórek macierzystych .

I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Jaworznie otrzymało za tę działalność Certyfikat Śląskiej Szkoły z Życiem, natomiast mgr Beata Wołos została uhonorowana Dyplomem Pedagoga z Życiem.

O autorze
Skip to content