I LO przyłącza się do budowy studni w Sudanie!

I LO przyłącza się do budowy studni w Sudanie!
1 marca 2017 No Comments Aktualności redaktor

W ostatni poniedziałek lutego emocje w I Liceum Ogólnokształcącym w Jaworznie sięgnęły zenitu… Choć Nasza Szkoła przyjmowała już niesamowite osobistości, to jednak żaden inny gość nie wzbudzał tylu ciepłych uczuć… i nie przywiózł ze sobą ekipy telewizyjnej TVN-u! Mowa tu oczywiście o Pani Janinie Ochojskiej, która przyjechała do I Liceum, by zapoznać uczniów z działalnością PAH-u, by przedstawić program organizacji, a przede wszystkim, by zachęcić młodzież do wolontariatu. Zapierająca dech w piersiach prezentacja oraz opowieści Pani Janiny Ochojskiej dotyczyły przede wszystkim braku wody pitnej na świecie. Choć trudno w to uwierzyć, w XXI wieku mamy ogromne szczęście, że odkręcając kran, mamy dostęp do bieżącej wody…

Spotkanie miało charakter prezentacji, Pani Ochojska opowiadała o sytuacji na świecie, o wodzie, a raczej jej braku, o tym, jak można wspomóc akcję budowy studni w Sudanie. W trakcie spotkania, Pani Ochojska okazała się przemiłą i ciepłą osobą, która na co dzień współpracuje w Jaworznie ze Wspólnotą Betlejem prowadzoną przez znanego wszystkim jaworznianom księdza Mirosława Toszę. Betlejem oczywiście włączyło się aktywnie w budowę w studni poprzez wypalanie kropel wody i ich dystrybucję. Uczniowie i rodzice Naszego Liceum też chętnie kupowali kropelki-cegiełki. Mamy nadzieję, że w ciągu najbliższych dni sprzedamy wszystkie!

Spotkanie z Panią Janiną Ochojską poświęcone problemowi braku wodny pitnej w niektórych regionach świata nie mogło odbyć się bez przedstawicieli MPWIK-u, Pana Prezesa Józefa Natonka wraz ze współpracownikami. Na spotkaniu Nasze Miasto reprezentowała Pani Prezydent Monika Bryl, która ku miłemu zaskoczeniu wszystkich zgromadzonych w sali gimnastycznej zadeklarowała pomoc miasta w budowie studni, za co otrzymała gromkie brawa od młodzieży.

Wszystko wskazuje na to, że Nasze Liceum i Nasi Kochani Uczniowie… pomogą wybudować studnię w Sudanie !

Dziękujemy Pani Janinie Ochojskiej oraz jej współpracownikom z PAH-u za przyjęcie zaproszenia od Pani Dyrektor Patrycji Pietraszczyk i pokazaniu nam wszystkim, jak ważna jest nasza pomoc, jak ważna jest edukacja humanitarna i jak ważna jest akcja budowy studni!! Dziękujemy Pani Prezydent za przybycie na to wspaniałe spotkanie oraz za złożenie tak wzruszającej deklaracji. Nasze miasto wspólnymi siłami musi pomóc Spragnionym! Dziękujemy Panu Prezesowi MPWIK-u wraz ze współpracownikami za przybycie na spotkanie, bo kto inny zrozumie lepiej problem braku wody niż Państwo, którzy na co dzień dbacie o to, by jaworznianie mieli bieżącą i czystą wodę!

DZIĘKUJEMY i obiecujemy, że od dziś oszczędzamy wodę !

O autorze
Skip to content