I LO – MISTRZEM PRZEDSIĘBIORCZOŚCI!

I LO – MISTRZEM PRZEDSIĘBIORCZOŚCI!
26 kwietnia 2021 No Comments Aktualności redaktor

I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Jaworznie to szkoła wyróżniająca  się w wielu dziedzinach.  Jedną z nich  są podstawy przedsiębiorczości.

Uczniowie  w ramach szkolnych zajęć uczestniczą w innowacyjnym programie  edukacyjnym ,pod auspicjami  Fundacji  Młodzieżowej Przedsiębiorczości.  W ramach  programu  organizują i prowadzą  miniprzedsiębiorstwa;  umożliwia to   przygotowanie  się do prowadzenia  własnej działalności gospodarczej. Licealiści z I LO przygotowują biznesplan pozwalający sprawnie realizować produkcję , zajmują się marketingiem, prowadzą dokumentację finansową oraz sprzedają swój produkt lub usługę.

Młodzież z Jedynki wielokrotnie uczestniczyła w finale Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze  Młodzieżowe  Miniprzedsiębiorstwo,  uzyskując wysokie oceny za swoją  działalność.  Do uczniowskich  sukcesów w dziedzinie przedsiębiorczości przyczyniła się  mgr Katarzyna Wilgos, wspierająca młodych przedsiębiorców na każdym etapie ich biznesowych działań.

Kolejne wyróżnienie, z którego może być dumna społeczność I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki  w Jaworznie, to otrzymanie tytułu Najaktywniejszej Szkoły  Dnia Przedsiębiorczości 2020.  Patronat Honorowy nad działaniami prowadzonymi w ramach Dnia Przedsiębiorczości objął Pan  Prezydent  Rzeczypospolitej Polskiej  Andrzej Duda.  Świadczy to o wysokiej ocenie działań szkół, które rozwijają  kompetencje finansowe i społeczne.

PD

Tagi
O autorze
Skip to content