DLA HUMANISTÓW Z I LO POLSZCZYZNA TO NIE FRASZKA

DLA HUMANISTÓW Z I LO POLSZCZYZNA TO NIE FRASZKA
14 czerwca 2019 No Comments Aktualności redaktor

ontakt z literaturą porusza wyobraźnię, skłania do refleksji oraz uczy umiejętności wartościowania i interpretowania świata.

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Jaworznie rozwijają swoją wrażliwość literacką, nie tylko na lekcjach i zajęciach pozalekcyjnych, ale także uczestnicząc w konkursach związanych z szeroko pojętą humanistyką.

Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny „Fraszka” wymaga od uczestników znajomości reguł poprawnościowych polszczyzny, wiedzy historycznoliterackiej i umiejętności pisania tekstów analitycznych i eseistycznych. Odmienne zadania są przygotowywane dla uczniów podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Wśród uczestników Konkursu z I LO znaleźli się licealiści, których wiedza została bardzo wysoko oceniona przez konkursowe Jury. Rywalizacja na ogólnopolskim szczeblu dostarczyła im nie tylko umysłowej rozrywki, ale także przyniosła ogromną satysfakcję z uzyskanych lokat.

Wyróżnienie na szczeblu krajowych uzyskała Aleksandra Grzesik. Jest ona uczennicą klasy 2d o profilu medycznym. Literatura należy do Jej dodatkowych pasji; Ola interesuje się zarówno literaturą objętą szkolnym programem, jak i współczesną literaturą światową.

Do grona laureatów wyróżnionych w Konkursie zaliczono także: Natalię Bebel, Annę Siodłak, Alicję Tomczyk, Elizę Jaromin, Sarę Stadler, Natalię Mroszczak, Julię Wąsowicz i Nicole Schydlo.

Mamy nadzieję, że dzięki takim pasjonatom piękna polszczyzna zostanie uratowana od ogromnej fali obcojęzycznych zapożyczeń.

                                                                                                                            N.D.

O autorze
Skip to content