ACROSS THE BOUNDARIES

ACROSS THE BOUNDARIES
15 czerwca 2021 No Comments Aktualności redaktor

Oliwia Miga z klasy 2a oraz Magdalena Mirowska, Paulina Szulc i Julia Tomczyk z klasy1b wzięły udział w trwającym od marca do maja projekcie na portalu eTwinning.  Nasze uczennice uczestniczyły w siedmiu spotkaniach konwersacyjnych pomiędzy uczniami z Polski, Turcji, Hiszpanii, Włoch i Węgier, w obecności nauczycieli. Tematy rozmów były określone wcześniej, tak aby młodzi ludzie mogli się odpowiednio przygotować.

Ponadto uczestnicy wykonali szereg innych zadań, między innymi wzięli udział w konkursie na logo projektu, w którym zwyciężyła Paulina Szulc. Uczniowie stworzyli też grafiki na temat zasad bezpieczeństwa w sieci, zaprezentowali swoją szkołę w formie plakatu oraz sporządzili e-przepisy kulinarne na regionalne dania. W pracach projektowych wykorzystano wiele nowoczesnych narzędzi internetowych.

Uczniowie doskonalili kompetencje XXI wieku, umiejętności językowe w sytuacjach autentycznych, społeczne, komunikacyjne i techniczne, a także umiejętność współpracy i kreatywność. Mieli okazję zaprezentować wiele aspektów własnej kultury i poznać zwyczaje i życie codzienne w innych krajach europejskich. Zaangażowali się we wzajemne kontakty, które kontynuują. Dodatkowym atutem przedsięwzięcia była motywacja do inspirującej aktywności i nawiązywania niecodziennych przyjaźni w okresie izolacji społecznej. Było to wielowymiarowe, niezwykle rozwijające doświadczenie!

Tagi
O autorze
Skip to content