Z wizytą w teatrze…

Z wizytą w teatrze…
31 marca 2016 No Comments Aktualności redaktor

W niedzielę 20 marca uczniowie Naszej Szkoły pod opieką mgr Doroty Bialik oraz mgr Małgorzaty Dzióbek wybrali się na wycieczkę do przedświątecznego Krakowa i do Teatru im. Juliusza Słowackiego.

Kraków jak zwykle zachwycił, a świąteczny jarmark i widok licznych, pięknych, niezwykle zdobionych palm  wprowadził nas w uroczysty nastrój. Tak przygotowani zobaczyliśmy w Teatrze im. Juliusza Słowackiego oryginalną, muzyczną  adaptacja dzieła Władysława Stanisława Reymonta pt. „ Ziemia Obiecana” w reżyserii Wojciecha Kościelniaka.

Akcja utworu i spektaklu rozgrywa się w latach 80. XIX wieku w Łodzi, które rozpoczyna okres dynamicznego rozwoju. Sztuka przedstawia losy trojga młodych bohaterów: Polaka, Niemca i Żyda, których różnice obyczajów i kultur nie dzielą, a wręcz przeciwnie – pomagają im w pracy. Mężczyźni decydują się na założenie wspólnego biznesu. Zaczyna się on od euforii i optymizmu, ale szybko przeradza się w chorobliwą pogoń za sukcesem. Nie ma tu miejsca na współczucie czy lojalność. Tak było wtedy, tak jest i dzisiaj.

„Ziemia Obiecana” to opowiedziana z rozmachem historia, w wykonaniu aktorów na najwyższym poziomie. Światowej klasy śpiew oraz taniec do muzyki na żywo nadaje tej opowieści wyjątkowej atmosfery, magii. Każdy z uczestników oglądał przedstawienie z wielką przyjemnością i zaciekawieniem. Dyskusja uczniów potwierdza, że spektakl wywarł na nich ogromne wrażenie oraz to, że są oni spragnieni większej ilości takich wydarzeń kulturalnych.

                                                                                                                      Maja Fidytek

O autorze
Skip to content