Osiągnięcia naukowe Uczniów I LO – rok szkolny 2017/2018

Osiągnięcia naukowe Uczniów I LO – rok szkolny 2017/2018
22 kwietnia 2018 Aktualności redaktor

SUKCESY UCZNIÓW I LO W KONKURSACH PRZEDMIOTOWYCH:

EDUKACJA DLA BEZPIECZEŃSTWA
Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Pożarniczej
II miejsce w powiatowych eliminacjach – Bartosz Grabski
nauczyciel: Paweł Kuzia

FIZYKA
Wojewódzki Drużynowy Turniej z Fizyki o Puchar Dyrektora Pałacu Młodzieży w Katowicach
tytuły – „Laureatów” i VII miejsce – Natalia Pluta, Bartosz Gajewski, Kacper Sala
nauczyciel: Marceli Herman

HISTORIA
Miejski Konkurs Historyczny n.t. Armii Krajowej
I miejsce – Ilona Szarejko
Konkurs Historyczny – Żołnierze Wyklęci – polskie podziemie niepodległościowe w latach 1944-1956
II miejsce – Ilona Szarejko
nauczyciel: Ewa Zuber

JĘZYK ANGIELSKI
Regionalny Konkurs Wiedzy o krajach anglojęzycznych „English Days” pod patronatem Uniwersytetu Śląskiego
IV miejsce – Bartosz Gajewski, Krzysztof Obertyn
nauczyciel: Daria Kuć

JĘZYK NIEMIECKI
VI Konkurs Języka Niemieckiego „Deutsch ist for mich
etap wojewódzki – Olga Ćwik, Klaudia Gniłka
nauczyciel: Iwona Nicewicz-Gąska

JĘZYK POLSKI
XIII Ogólnopolski Konkurs Poetycki „O złotą lirę”
wyróżnienia – Katarzyna Kowalczyk, Julia Wąsowicz
Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny „Fraszka”
tytuły laureatów – Marcin Śliz, Katarzyna Kowalczyk, Julia Wąsowicz, Laura Krupa, Natalia Dębska, Daria Sojka. Aleksandra Ławrynowicz, Kamila Smalcerz
XIX Ogólnopolski Konkurs Poetycki dla Dzieci i Młodzieży „Bez Granic”
wyróżnienie – Katarzyna Kowalczyk, Kamil Kowalczyk
nauczyciel: Małgorzata Dzióbek

Olimpiada Filozoficzna
tytuły finalistów etapu okręgowego – Bartosz Gajewski, Paulina Bień
Ogólnopolski Interdyscyplinarny Konkurs Filozoficzny
tytuł finalisty
– Paulina Bień
Olimpiada Wiedzy o Mediach i Filmie
tytuł laureata etapu centralnego
– Bartosz Gajewski
tytuły finalistów etapu okręgowego – Radosław Sajda, Sebastian Nowak
Ogólnopolski Konkurs „Lekcja historii i sztuki z Jackiem Kaczmarskim”
tytuł laureata
– Ilona Szarejko
nauczyciel: Dorota Bialik

MATEMATYKA
Międzynarodowy Konkurs Genius Logicus:
tytuły – „Ekspert rozwiązywania zadań matematycznych” – Kacper Sala, Bartosz Gajewski, Michał Kliemt
Ogólnopolski Konkurs Matematyczny „EULER”
III miejsce – Kacper Sala
nauczyciel: Bernadeta Mielniczuk

XII Jaworznicki Konkurs Matematyczny:
1 msc – Kamila Łaźnia, wyróżnienia – Elżbieta Jura, Magdalena Poremba, Paulina Grabania – matematyka PP
1 msc – Maciej Kuś, wyróżnienie – Karol Jaromin – matematyka PR
nauczyciele: Agnieszka Adamska, Krystyna Wójcik

PODSTAWY PRZEDSIĘBIORCZOŚCI
Moje CV” – Jaworznickie Forum Doradców Zawodowych i Powiatowy Urząd Pracy w Jaworznie:
1 msc – Anna Siodłak, wyróżnienie – Dominika Liszka
nauczyciele: Anna Przywała, Katarzyna Wilgos

WOLONTARIAT
Konkurs „Wolontariusz Roku 2017”
tytuł „Wolontariusz Roku 2017”
– Katarzyna Kowalczyk, wyróżnienie – Zuzanna Otrębska

nauczyciel: Magdalena Plewko-Kotynia

O autorze